bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Zimowe ubrania dla dziecka – jakie wybrać?

Zimowe ubrania dla dziecka – jakie wybrać?

Jeśli Twój poród jest planowany na jesień albo zimę, to powinnaś się do tego odpowiednio przygotować. „Zimowe dzieci” będą potrzebować dobrej wyprawki, aby przebywanie na zewnątrz nie było im straszne. Dlatego też tradycyjny ekwipunek musi zostać wzbogacony o zestaw przetrwania. Co powinno się w nim znaleźć? Przede wszystkim w co ubrać niemowlaka, aby było mu ciepło, ale nie za gorąco? No i jak to zrobić!

W co najlepiej ubrać dziecko urodzone na zimę lub jesień?

Na forach o niemowlakach możemy często spotkać się z wełną merino. Jednak czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować? Ubrania z wełny merino świetnie odprowadzają wilgoć. Jest to bardzo ważne przy malutkich dzieciach, gdyż one same nie potrafią jeszcze regulować temperatury ciała. Wełna oddycha, ale jednocześnie zatrzymuje ciepło. Nasza pociecha będzie więc odpowiednio chroniona, a jednocześnie nie przegrzeje się i nie spoci. Ważny aspekt to także brak alergenów, dlatego nie ma tu mowy o żadnych uczuleniach! Warto też wiedzieć, że wełna merino jest ognioodporna. Wpływa to na bezpieczeństwo naszego malucha.

Jak poradzić sobie z niemowlakiem urodzonym zimą?

Oprócz samego ubrania ważne jest postępowanie z takim maluszkiem. Tak więc najlepiej jest postawić na kocyk i kombinezon. Wełna merino sprawdzi się tu idealnie. Jednak trzeba pamiętać o odpowiednim przewożeniu dziecka i przebywaniu z nim na zewnątrz. Aby dziecko było bezpieczne w samochodzie, należy dopasować pasy bezpieczeństwa tak, aby mocno przylegały do ciałka. Dlatego gruby kombinezon odpada! Wełna merino jest jednak odpowiedniej grubości, dlatego nie będzie problemu przewożeniem dziecka ubranego właśnie w nią.
Oczywiście potrzebne będą też odpowiednie body, skarpetki i czapeczki. Warto mieć wszystko pod ręką i w zapasie. Przy niemowlaku nigdy nie wiadomo, kiedy coś się pobrudzi. Dlatego trzymajmy się zasady, że rodzice muszą być zawsze przygotowani na różne scenariusze!

Udostępnij