bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Jakich kosmetyków dla dzieci nie potrzebujesz?

Jakich kosmetyków dla dzieci nie potrzebujesz?

Gdy widzisz te wszystkie kolorowe i przepięknie prezentujące się kosmetyki dla dzieci, których producenci oferują ci same dobroci, to oczywiste, że masz ochotę po nie sięgać i korci cię, by wydać na nie dosłownie całą swoją wypłatę. Pewnych produktów kosmetycznych twój malec na pewno będzie potrzebować, ale z niektórych z nich już teraz możesz swobodnie zrezygnować. Nie kupuj czegoś, co twojemu dziecku nie jest do niczego potrzebne. W taki sposób zaoszczędzisz pieniądze i jeszcze lepiej zatroszczysz się o swojego malca.

Mokre chusteczki

Pierwszym totalnie zbędnym produktem są mokre chusteczki. To wyrób uwielbiany przez mamy, a jednak niekoniecznie uwielbiany przez same dzieci. Większość mokrych chusteczek, które występują w tym momencie na rynku, zawiera w swoim składzie szkodliwe chemiczne dodatki, jakie nie powinny mieć bezpośredniej styczności z ciałem twojego dziecka. Lepiej więc będzie, gdy totalnie zrezygnujesz z kupowania tego produktu. Stosuj go wyłącznie podczas naprawdę wyjątkowych okazji, czyli np. w trakcie dłuższej podróży, której nie możesz przerwać, by umyć maluszka zwykłą wodą.

Jakich kosmetyków dla dzieci nie potrzebujesz?

Jeżeli twoje dziecko ma dopiero kilka miesięcy, tak naprawdę potrzebne mu są nieliczne kosmetyki dla dzieci naturalne. Skórę takiego noworodka czy niemowlaka możesz myć spokojnie wyłącznie samą wodą. Nie musisz dodawać do niej niczego więcej. Niepotrzebnie stają się więc dla ciebie wszelkiego rodzaju płyny do kąpieli czy nawet szampony do włosów. Samą wodą można naprawdę dokładnie oczyścić skórę malca, jednocześnie totalnie jej przy tym nie szkodząc. Ale oczywiście gdy twój maluch trochę podrośnie, będziesz musiał sięgnąć po jakieś kosmetyki dla dzieci do kąpieli. Na to przyjdzie jeszcze pora.

Ostatnie, zwykle też niepotrzebne produkty to balsamy i oliwki do ciała. Dawniej dosłownie wszyscy ich używali, dziś okazuje się, że są one zbędne. Jeżeli nie będziesz używać silnych środków do mycia, nie będziesz pozbawiać skóry jej naturalnej tłustej warstwy. A ona okazuje się być wystarczającym nawilżeniem dla ciała każdego dziecka.

Udostępnij