Kontakt z mamą od pierwszych chwil

0
1552
ramiona mamy

Myślę, że każdy z nas czytając tytuł tego wpisu od razu poczuje ciepło, troskę i bezpieczeństwo. To właśnie te wartości od razu kojarzą nam się z ramionami naszych mam. Jest to miejsce, które nie może być przez nic zastąpione. Już od pierwszych chwil życia dziecka, ramiona mamy są jego ostoją i pierwszym, co da im ciepło i poczucie bezpieczeństwa.

Miejsce, w którym każdy czuje miłość

Ramiona mamy to przede wszystkim bezpieczeństwo. Obojętne, ile ma się lat. Będąc niemowlakiem to tam usypiamy, uspokajamy się i czujemy bicie serca. Będąc dzieckiem uciekamy do nich po złym śnie, rozbiciu kolana lub po prostu, aby poczuć miłość. Także w okresie nastoletnim będziemy wpadać w ramiona mamy po pierwszych miłosnych rozczarowaniach, ale także w radosnych chwilach, jak ukończenie szkoły czy zdany egzamin. W dorosłym życiu może nam się wydawać, że ramiona mamy już nie są najbezpieczniejszym, najczulszym i najcieplejszym miejscem na świecie. Jednak utwierdzimy się w tym, gdy tylko nam go zabraknie.

Skąd bierze się magia ramion mamy?

W pierwszych chwilach życia dziecka, ramiona mamy pełnią bardzo istotną funkcję. Niemowlę czuje tutaj największy spokój, słyszy bicie serca najbliższej mu osoby, a także jest bezpieczne. Bardzo ważne jest, aby dziecko często przebywało w tym wyjątkowym miejscu. Choć nie będzie samo tego pamiętać, to tak zbuduje się jego przyszły charakter oraz dobroć. Może wydawać się to niemożliwe, ale naprawdę już pierwsze dni życia dziecka mogą mieć ogromny wpływ na to, jak później będzie się rozwijać. Dlatego ramiona matki zawsze powinny być miejscem ukojenia, radości i miłości. Zadbaj o to i zawsze staraj się, aby być opoką dla swojej pociechy.
Choć obecnie panuje przekonanie, że dziecko od początku powinno być samodzielne, to warto się nad tym zastanowić. Uczenie bliskości może okazać się dużo bardziej wartościowe. Popatrzmy chociaż po nas samych. Czy nasza bliskość z rodzicami, szczególnie z mamą, w okresie dzieciństwa nie dała nam dużo dobrego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here