bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Koparki zabawkowe – zabawa i nauka w jednym

Koparki zabawkowe – zabawa i nauka w jednym

Każdy mały chłopiec marzy o tym, aby móc bawić się różnego typu autami zdalnie sterowanymi. Jednymi z nich są koparki zabawkowe, które w oryginalnej wersji można spotkać na niemal każdej budowie. Fascynacja maszynami budowlanymi może przerodzić się w doskonałą zabawę, która jednocześnie wspomaga funkcje poznawcze dziecka. Dlaczego warto więc postawić na koparki zabawkowe?

Nie tylko zabawa

Zakup koparek zabawkowych z pewnością ucieszy każdego malucha. Warto jednak zwrócić uwagę także na to, że zabawka ta służy również doskonaleniu umiejętności manualnych dziecka, a nie tylko doskonale wypełnia mu czas. Zdalnie sterowana zabawka wymaga bowiem odpowiednich umiejętności oraz precyzji ze strony dziecka, dlatego jest ona przeznaczona w szczególności dla dzieci, które nie potrafią skupić swojej uwagi na wykonywanej czynności oraz nie przywiązują dużej wagi do dbałości o szczegóły. Koparki zabawkowe pomagają dziecku skupić się na sterowaniu nimi, uczą precyzji i płynności ruchów. Ich edukacyjna strona z pewnością przekona rodziców, którzy dużą wagę przywiązują do użyteczności zabawek. Co więcej, koparki zabawkowe pozwalają spełnić dziecięce marzenie i choć na chwilę wsiąść za stery pojazdu budowlanego, co jest marzeniem każdego małego chłopca.

Kiedy zakupić koparkę?

Większość rodziców uważa, że zakup koparki zabawkowej należy odłożyć w czasie dopóty, dopóki dziecko nie będzie na tyle sprawne, aby bez większego problemu bawić się autem samodzielnie. Tymczasem to właśnie edukacyjna rola zabawki sprawia, że doskonale sprawdzi się ona w przypadku, gdy dziecko nie ma jeszcze mocno rozwiniętych umiejętności manualnych. Jaki więc wiek będzie odpowiedni na zakup koparki zabawkowej? Generalnie zabawki tego typu przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. W tym też wieku można zakupić dla chłopca pierwszy zdalnie sterowany samochód. W praktyce zdarza się, że duże zainteresowanie tego typu zabawkami wykazują również dziewczynki. Wbrew pozorom nie stoi to w sprzeczności z ich naturą, bowiem nie każda dziewczynka zainteresowana jest lalkami, przebieraniem ich czy też zabawą w dom. Jeżeli tylko nasz córka bądź dziewczynka z rodziny chciałaby bawić się autami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić jej koparkę zabawkową. Sprawi to dziecku ogromną radość i zapewni doskonałą zabawę. Należy jednak pamiętać, aby wybierać produkty najwyższej jakości, które są w pełni bezpieczne dla małego dziecka. Na zabawkach nie warto oszczędzać, bowiem chodzi tu o bezpieczny czas przy zabawie dla maluszka. 

Udostępnij