bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Co powinna zawierać kompletna wyprawka szkolna?

Co powinna zawierać kompletna wyprawka szkolna?

Starannie dobrane akcesoria szkolne nie tylko sprzyjają organizacji, ale i mogą zachęcić dzieci, by regularnie zaglądać do zeszytów. Dlatego kompletując wyprawkę, warto pamiętać o wszystkich niezbędnych drobiazgach. Pomocne okazać mogą się zarówno przybory piśmiennicze, jak i okładki na książki czy kolorowe segregatory. Zainteresowanie budzą nie tylko funkcjonalne rozwiązania, ale i ciekawe projekty i estetyczne wykończenie wielu pomocy edukacyjnych. Jakie przedmioty warto mieć zatem na uwadze, wybierając zawartość należącego do pociechy tornistra?

Niezbędne pomoce szkolne

Udając się na zakupy, trzeba pamiętać, że pomoce szkolne powinny odznaczać się nie tylko praktycznym zastosowaniem, ale i przyjemnym dla oka designem. Kolorowe okładki na książki z naklejkami, na których umieścić można nazwę przedmiotu czy imię i nazwisko ucznia lub przykuwający wzrok piórnik ozdobiony wesołymi motywami z pewnością wprawią dziecko w dobry nastrój, co z kolei może przełożyć się na zainteresowanie daną dziedziną wiedzy. Kompletując wyposażenie, trzeba pamiętać również o akcesoriach piśmienniczych. Do najbardziej podstawowych przyborów zaliczają się oczywiście ołówki i długopisy, ale warto pamiętać również o kredkach i pisakach. Starszym uczniom z pomocą mogą przyjść również specjalne zakreślacze, służące do zaznaczania wybranych części tekstu. Dzięki przejrzystym, kolorowym podkreśleniom, starannym opisywaniu wybranych zagadnień i praktycznym okładkom na książki, które zabezpieczą strony przed zagnieceniami, notatki będą schludne i zrozumiałe, co z pewnością pomoże w przyswajaniu omawianego materiału.

Ochrona książek i zeszytów

Kiedy mowa o wyprawce szkolnej, większości osób natychmiast na myśl przychodzą także książki i zeszyty. Jest to oczywiście słuszne skojarzenie, ponieważ ciężko wyobrazić sobie bardziej klasyczny atrybut ucznia, niż kratkowany bądź liniowany brulion. To samo powiedzieć można o podręcznikach, ponieważ to właśnie one stanowią jedno z podstawowych źródeł wiedzy. Dlatego warto zadbać o ich trwałość – wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by kartki uległy zagięciom czy zabrudzeniom. Nieocenione okazać mogą się zatem okładki na książki, które działają jak obwoluta, zabezpieczając wierzchnią stronę podręczników lub zeszytów. Są one łatwe w użyciu, dzięki czemu mogą być używane już przez uczniów najmłodszych klas. Wykonane są z odpornego, a zarazem bezpiecznego tworzywa sztucznego, które chroni szkolne pomoce nie tylko przed przypadkowym powstaniem drobnych rys, ale i przed zalaniem czy rozdarciem. Wymienne obwoluty dostępne są zazwyczaj w standardowych rozmiarach, dzięki czemu pasują do większości brulionów. Ciekawym, a zarazem niezwykle uniwersalnym pomysłem może być też zakup regulowanych okładek na książki, dzięki czemu ich powierzchnię bez trudu dopasować będzie można do rozmiaru aktualnie używanych przez dziecko zeszytów.

Udostępnij