bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Dlaczego dziewczynki lubią bawić się odkurzaczem dla dzieci?

Dlaczego dziewczynki lubią bawić się odkurzaczem dla dzieci?

Małe dziewczynki lubią odgrywać rolę osób dorosłych. Najczęściej jest to mama, którą widzi, jak się krząta po domu. Ściera kurze, myje podłogę, odkurza dywany. Córka też sprząta w swoim kąciku lalek, wyjmując z pudełka odkurzacz dla dzieci i wymiata z podłogi wszystkie kurze. Zabawa w naśladownictwo to  bardzo ciekawa oraz pouczająca zabawa.

Jaki odkurzacz dla dzieci przedszkolnych jest odpowiedni?

Im mniejsze dziecko, tym jego zabawki powinny być jak najmniej skomplikowane. Jeżeli chcemy podarować trzyletniemu maluszkowi odkurzacz-zabawkę, szukajmy wśród tych prostych, łatwych w obsłudze. Taki maluszek potrzebuje zabawkę, która pozwala mu bawić się z wyobraźnią. Używa jej bardzo chętnie, przez co zabawa staje się niesłychanie interesująca.

Odkurzacz, który pozbawiony jest baterii, wymusza na dziecku wydobywanie artykulacyjnych dźwięków, naśladujących odgłos pracującego odkurzacza. Dzięki temu malec ćwiczy oddech oraz rozwija i wzmacnia wiązadła głosowe. Cichy odkurzacz dla dzieci 3-letnich wymusza na malcu długich wdechów i powolnych wydechów z dołączoną artykulacją. 

W ten sposób powiększa się pojemność płuc. Idzie za tym inna zaleta- większa odporność organizmu, który będąc dobrze dotleniony, łatwo pozbywa się niepożądanych bakterii beztlenowych. Poza tym głębokie oddechy wpływają na samoistne uspokajanie się dziecka. Przyczyni się ono do podniesienia jego dobrego samopoczucia.

Czy można kupić odkurzacz dla dzieci z urządzeniem ssącym?

Zabawka do odkurzania dywaników i podłogi w domku dla lalek może być zautomatyzowana. Przyda się taka starszym dziewczynkom. Będą mogły po włączeniu urządzenia naprawdę wciągnąć przez rurę kurz i brud. Ponieważ funkcja ssąca pochłania brudy do swego środka, musi być opróżniany. Zatem można go rozbroić, wyrzucić nagromadzony kurz, złączyć i bawić się dalej.

Automatyczne odkurzacze dla dzieci mają zasilanie na baterie. W zależności od wielkości urządzenia będą potrzebne różne ilości baterii. Zwykle są to standardowe baterie paluszki od 2 do 6 sztuk. Odkurzacz po włączeniu wydaje dźwięk taki jak prawdziwy. Pochłania napotkane śmieci. Może mieć kolorowe migające światełka, które uatrakcyjniają zabawkę.

Nowoczesne zabawki AGD przypominają wyglądem te, których używają dorośli. Z tego względu dzieci bardzo chętnie sięgają po takie zabawki i chętnie się nimi bawią. Mają zajęty czas, przestają marudzić, bawią się same, wymyślając czynności swoim lalkom i pluszakom. Z opinii wynika, iż częściej odkurzaczem dla dzieci bawią się dziewczynki. Zapewne wynika to stąd, iż chłopcy w tym czasie wolą pojeździć samochodzikami.

Udostępnij