bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Jak wybrać pościel do przedszkola dla malucha?

Jak wybrać pościel do przedszkola dla malucha?

Pierwszy dzień w przedszkolu dla malucha z całą pewnością jest ogromnym przeżyciem. Z pewnością takie same odczucia mają również i rodzice, którzy z pewnością są obecnie mocno zestresowani. Przedszkolaka trzeba bowiem odpowiednio wyposażyć, w taki sposób, by niczego maluchowi podczas tego pierwszego, pełnego przygód dnia nie zabrakło. Oczywiście zestaw ubranek i zabawek z pewnością jest już przygotowany, jednak pościel do przedszkola nie została jeszcze wybrana? Wobec tego sprawdźmy, jak wyposażyć dziecko w najlepszy komplet przedszkolnej pościeli!

Pościel do przedszkola- jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Wybierając pościel do przedszkola rodzice powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana. Dlaczego? Weźmy tylko pod uwagę fakt, że maluchy w przedszkolu nie do końca dbają o swoją wyprawkę. Nie ma dla nich znaczenia czy pościel znajdzie się na podłodze, czy być może zostanie ona przez przypadek poplamiona. Wobec tego najlepsza pościel do przedszkola to ta, która została wykonana z bawełny. To właśnie ten materiał- który jest nam znany od pokoleń- jest niezwykle odporny i wytrzymały. Co więcej bardzo łatwo utrzymać taką pościel w czystości. Bawełna jest bowiem jedynym materiałem, który nie ulegnie uszkodzeniu jeśli zdecydujemy się ją wyprać w więcej niż 30 stopniach Celsjusza. Wobec tego taka pościel do przedszkola posłuży maluchowi na dłużej, a także w dalszym ciągu będzie się estetycznie prezentować.

Odpowiedni design pościeli dla przedszkolaka

Nie da się ukryć, że pościel do przedszkola musi się również odpowiednio prezentować. Nasz maluch z pewnością będzie się chciał nią pochwalić przed innymi dziećmi, a także cieszyć się komfortowym wypoczynkiem. Mimo iż ciemniejsze kolory pościeli zwykle nie brudzą się tak szybko i są praktyczniejsze, to warto jednak, by to sam maluch zdecydował, który komplet podoba mu się najbardziej. Wówczas z pewnością na jego twarzy pojawi się szeroki uśmiech.

Czy dziecko jest alergikiem?

Pościel do przedszkola i jej wybór dla dzieci z alergią powinien być podwójnie przemyślany. W przypadku małych alergików, nie sprawdzi się pościel bawełniana. Wówczas rodzice powinni postawić na pościel do przedszkola wykonaną z materiału bambusowego. Ma ona bowiem właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Zapewni więc ona dziecku jak najbardziej komfortowy wypoczynek, a co najważniejsze nie spowoduje dodatkowego kichania czy swędzącej, czerwonej wysypki. Pościel do przedszkola z bambusa to najlepszy wybór dla alergików.

Udostępnij