bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Zabawki do kąpieli gwarancją udanej zabawy

Zabawki do kąpieli gwarancją udanej zabawy

Zabawki do kąpieli stanowią ważny atrybut podczas codziennej higieny najmłodszych. Pomagają przetrwać trudne chwile zwłaszcza dzieciom, które boją się wody lub nie lubią codziennych czynności higienicznych. Odpowiednio dobrana zabawka nie tylko umili czas w wannie, ale również pozytywnie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa i rozwój emocjonalny dziecka. Wiele rodziców boryka się z codziennym problemem strachu lub niechęcią przed kąpielą u swojego dziecka. Najlepszym wyjściem w tej krępującej sytuacji, jest zagwarantowanie dziecku miłej zabawy podczas kąpieli, która nie tylko pomoże w czynnościach higienicznych, ale skutecznie zachęci dziecko do kąpieli.

Rodzaje zabawek do kąpieli

Na rynku mamy bogatą ofertę zróżnicowanych gadżetów, służących do zabawy w wodzie. Charakteryzują się one barwną i żywą kolorystyką oraz bogactwem kształtów i form. Do wyboru są popularne zabawki pływające, tj. kaczuszki czy statki. Cieszą się one niezwykłą sympatią wśród najmłodszych, są łatwe do zabawy i atrakcyjne wizualnie. Innym rodzajem atrakcyjnych zabawek do kąpieli, urozmaicającymi kąpiel są kredki, przystosowane do rysowania na wannie czy kafelkach. Są one łatwo zmywalne, a ich skład jest bezpieczny dla dziecka. Równie popularnymi są zabawki, które można przyssać do wanny lub ściany. Występują one w różnorodnych formach i kształtach w bogatej gamie kolorystycznej. Na szczególną uwagę zasługują kolorowe, atrakcyjne dla najmłodszych książeczki do wody. Ten rodzaj zabawki, skutecznie skupi uwagę malca na atrakcyjnej dla niego zawartości książeczki. Są one wykonane z wodoodpornego materiału i przystosowane do bezpiecznej zabawy w wodzie. Nowoczesne, kolorowe zabawki do kąpieli stanowią dużą atrakcję dla dziecka i gwarantują udaną kąpiel i świetną zabawę. Niektóre z nich wydają odgłosy, które dodatkowo wpływają na ich atrakcyjność i wzbudzają zainteresowanie dziecka.

Zabawki do kąpieli a wiek dziecka

Podobnie jak z innymi zabawkami, istotne jest, aby były one prawidłowo dobrane do wieku dziecka. Tylko odpowiednio dopasowana zabawka, zainteresuje dziecko i spełni swoje funkcje. Należy zwracać uwagę na jakość użytych do produkcji zabawki materiałów i sposób jej wykonania. Im młodsze dziecko tym zabawka powinna być łatwa w obsłudze, a zarazem interesująca dla malca.

Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, prezentują bardzo bogaty wybór zabawek wodnych, tj. piłeczki, szczoteczki, a nawet zabawki nawiązujące do bajek i ulubionych bohaterów. Bez względu na to, na jaką zabawkę się zdecydujemy, najważniejszymi jej cechami powinna być jej atrakcyjność dla dziecka oraz bezpieczna konstrukcja, umożliwiająca miłą zabawę.

Udostępnij