bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Fotelik samochodowy Cybex Sirona – bezpieczeństwo i estetyka

Fotelik samochodowy Cybex Sirona – bezpieczeństwo i estetyka

Na rynku fotelików samochodowych jedną z najpopularniejszych serii jest Cybex Sirona. Na tle innych produktów wyróżnia ją wysokie walory estetyczne, gwarancja bezpieczeństwa malucha oraz atrakcyjna cena. Producent fotelika serii Cybex Sirona skupił się na dostosowaniu montażu tyłem do kierunku jazdy. Jest to według ekspertów najbezpieczniejsza forma transportu małego dziecka, dlatego fotelik Cybex Sirona cieszy się dużym uznaniem wśród klientów.

Przodem czy tyłem – jaki sposób transportu dziecka w foteliku jest najbezpieczniejszy?

Małe dziecko na samym początku przewożone jest w foteliku ustawionym tyłem do kierunku jazdy. Jednak po pewnym czasie, kiedy dziecko wyrośnie, a rodzic decyduje się na kupno nowego fotelika, większość z nich montuje fotelik przodem. Biorąc pod uwagę najnowsze rozporządzenie obowiązujące od lipca 2013 roku, dzieci powinno przewozić się tyłem do kierunku jazdy przez co najmniej 15 pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza forma przewożenia maluszków. Rodzicom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie dziecka, dlatego coraz więcej producentów rozszerzają swoją ofertę o foteliki samochodowe dostosowane do jazdy tyłem. Producenci Cybex Sirona biorąc pod uwagę funkcjonalność fotelika, postanowili sprostować oczekiwaniom rodzica. W związku z tym fotelik Cybex Sirona jest dostosowany do jazdy tyłem do kierunku, jak i przodem.

Fotelik Cybex Sirona – jazda w obu kierunkach

Jeżeli Twoje dziecko ukończyło 15 miesięcy, a Ty nadal obawiasz się ustawić fotelik przodem, jest na to sposób. Fotelik Cybex Sirona umożliwia przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 4. roku życia! Biorąc pod uwagę wyniki badań Szwedzkiego Instytutu Badań Drogowych, takie ułożenie fotelika zapewni rozłożenie przeciążeń, dzięki czemu podczas zderzenia czołowego występuje aż o 80% mniej obrażeń u dziecka. Cybex Sirona daje również możliwość jazdy przodem do kierunku. Jeżeli dziecko osiągnęło wzrost 76 cm i źle znosi już jazdę tyłem, w każdej chwili możesz zmienić pozycję fotelika.

Fotelik Cybex Sirona rośnie razem z dzieckiem

Wybierając fotelik dla malucha, warto zapewnić bezpieczeństwo dziecku w każdych warunkach. W celu zachowania komfortowej podróży siedzisko powinno  być dostosowane do rozmiarów dziecka. Fotelik Cybex Sirona posiada wiele stopni regulacji zagłówka, dzięki czemu zawsze będzie znajdował się w odpowiedniej wysokości, nawet jak dziecko trochę podrośnie. Oprócz tego foteliki Cybex Sirona posiadają regulowaną poduszkę ART, która redukuje wszelkie obrażenia szyi i barków dziecka. Poduszka ART posiada również system zapięć, które nie wymagają wewnętrznych pasów bezpieczeństwa.

Udostępnij