bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dom

Jakie kolory do pokoju dziecka?

Jakie kolory do pokoju dziecka?

W dzisiejszych czasach coraz większa ilość rodziców zastanawia się, jakie kolory do pokoju dziecka będą najodpowiedniejsze. Nie ulega wątpliwości, że jest to dosyć kluczowa kwestia, gdyż jak się okazuje odpowiada ona za cały rozwój malucha. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się większej ilości cennych informacji, które zdecydowanie przydadzą się nam w przyszłości.

Z czego zrezygnować?

Przede wszystkim na samym wstępie należy zdawać sobie sprawę, że nie powinno stosować się żadnych jaskrawych i intensywnych kolorów. Przykładowo czerwony, czy pomarańczowy będą bardzo rozpraszały uwagę dziecka. Kolor jest istotny z tego względu, gdyż jak się okazuje ma wpływ na odpowiednie skupienie się dziecka. To jest przecież kluczowe chociażby przy nauce, odrabianiu lekcji, czy odpoczynku dziecka. Jeśli maluch ciągle będzie rozproszony, a jego uwagę będą przykuwały rzucające się w oczy kolory, to zdecydowanie nie wpłynie na niego to dobrze. Właśnie dlatego należy wcześniej zastanowić się nad taką kwestią i podjąć odpowiedzialną decyzję. Ponadto, warto również wiedzieć, iż kompletnie nie sprawdzą się bardzo ciemne kolory. Trzeba zrezygnować z czerni, szarości, fioletu, czy granatu. Są to barwy bardzo przytłaczające i chłodne, wskutek czego dziecko niestety może często wpadać w zły nastrój i nostalgię. Zdecydowanie warto więc postawić na coś zupełnie innego.

A co sprawdzi się najlepiej?

Jak już doskonale wiemy, kolory nie mogą być ani zbyt intensywne, ani za bardzo monotonne. Potrzebne jest wypośrodkowanie i znalezienie klucza do sukcesu. Chodzi tu o takie kolory, które najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecka. Oczywiście, dobrze byłoby postawić na jasnoniebieski, czy chociażby zielony. Świetnie prezentują się także róż, beż, czy biały. Wszystkie te barwy są unikatowe i z jednej strony przyciągną uwagę maluchów, ale także nie zabiorą im całkowicie skupienia. Ponadto, nie ulega wątpliwości, że ściany w tych kolorach zapewniają miłą i sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu, a to oczywiście przekłada się w znacznym stopniu na dobre spędzanie czasu. Jeśli jednak chcemy postawić na trochę intensywniejsze kolory to można pokusić się o dodanie ich, ale tylko na jakichś innych akcesoriach, elementach. W ten sposób ożywimy trochę bardziej pokój. Pomalowanie całych ścian na tak mocne kolory z pewnością źle wpłynie na osobę, która będzie tam przebywała. Przy wyborze takich barw, warto również wziąć pod uwagę zdanie dziecka, gdyż to właśnie dziecko będzie tam mieszkało. Ważne jest przecież również to, aby to jemu się ono w głównej mierze podobało.

Podsumowując, jak doskonale widać istnieje naprawdę wiele rad i wskazówek, które zdecydowanie warto wziąć sobie do serca, a także przede wszystkim zastosować je w praktyce. Dobry wybór z pewnością zaowocuje pięknym wyglądem pokoju, ale także wielką radością malucha. Zdecydowanie warto więc podjąć odpowiedzialnie taką decyzje. Z pewnością pozwoli to na osiągnięcie świetnego sukcesu, a ten zaowocuje wielką satysfakcją.

Udostępnij