bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

DomLifestyle

Papiery toaletowe – z czego powstają? Jakie są ich rodzaje?

Papiery toaletowe – z czego powstają? Jakie są ich rodzaje?

Jednym z podstawowych artykułów higienicznych jest oczywiście papier toaletowy. Dostępny w wielu formach do wyboru, zarówno jeśli chodzi o grubość, długość rolek, kolor czy zapach. Niegdyś zarezerwowany wyłącznie dla możnowładców, dziś przeznaczony na użytek dla każdego. Jak zatem powstaje ten poczciwy produkt higieniczny?

Papiery toaletowe – z czego są tworzone?

Generalnie, w sprzedaży znaleźć możemy dwa rodzaje papierów toaletowych. Pierwszy z nich, szary, produkowany jest z makulatury. Jeszcze do niedawna był jedynym artykułem higienicznym w sklepie. Dziś chętnie zastępuje się go innymi, kolorowymi produktami. Mimo to, nadal można spotkać wielu jego zagorzałych zwolenników. Są to niewątpliwie osoby dbające o ekologię i środowisko naturalne. Szare papiery toaletowe uznawane są bowiem za ekologiczne. Należy jednak wiedzieć, że nie jest polecany dla dzieci, pacjentów z hemoroidami czy z wrażliwą skórą. W dotyku jest dość sztywny i szorstki. W związku z czym może powodować dyskomfort podczas użytkowania.

Szare papiery toaletowe nie stanowią jedynej propozycji. W sprzedaży znaleźć można również miękki papier na rolce, jaki wytwarzany jest z włókien roślinnych, czyli inaczej mówiąc z celulozy. Jest polisacharydem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle papierniczym. A otrzymuje się go z jodły, buku, topoli, świerku, trzciny, konopi czy zbóż. Papiery toaletowe z celulozy wykazują się większą trwałością i wytrzymałością niż szare produkty higieniczne. Nie wspominając o przyjemnej dla oka estetyce, ponieważ papiery z celulozy zdobione są uroczymi nadrukami, kolorami, a nawet kompozycjami zapachowymi!

Nawilżany papier toaletowy jako propozycja dla najbardziej wymagających

Szare i zapachowe papiery toaletowe nie wyczerpują w całości asortymentu tego rodzaju produktów higienicznych. W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiły się nawilżane papiery, które stanowią połączenie wygody i komfortu użytkowania z maksymalną świeżością i dyskrecją – każdego dnia! W przeciwieństwie do zwykłego papieru, który jedynie powierzchownie oczyszcza, nawilżany papier toaletowy daje znacznie więcej korzyści! Po pierwsze, nie tylko dokładnie oczyszcza, ale również pielęgnuje skórę. Po drugie, pozostawia ją higienicznie czystą i odświeżoną. Po trzecie, zabezpiecza przed tworzeniem się nieprzyjemnych podrażnień oraz rozwojowi bakterii. Co ważne, jest produkowany z celulozy, a zatem bez najmniejszych trudności rozpuszcza się w wodzie.

Udostępnij