bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Prezent od mężczyzny po porodzie

Prezent od mężczyzny po porodzie

Poród to zdecydowanie jedna z najcięższych rzeczy, jakie przechodzi kobieta. Jest to jednocześnie też najpiękniejsza chwila. Jednak dziś porozmawiamy o innych aspektach. W ciąży najważniejsza jest przyszła mama. To ona nosi pod sercem cud życia i będzie przechodzić przez kilka miesięcy ciężkich zmian zakończonych czymś jeszcze cięższym. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce mężczyzny?

Prezent po porodzie – czy powinno się go wręczać?

Nie ma jednej reguły odnośnie wręczania lub też nie prezentu dla świeżo upieczonej mamy. Jedna grupa to zwolennicy tej tradycji. Mężczyzna wręcza ukochanej zazwyczaj bukiet kwiatów, a oprócz tego na przykład biżuterię. Jest to wyraz wdzięczności za poświęcenie siebie, aby wydać na świat owoc miłości. To na pewno piękny gest i docenienie kobiety. Jednak są osoby, które nie uważają wcale, aby takie prezenty były potrzebne. Niektóre kobiety uważają, że to po prostu naturalna kolei rzeczy i wcale nie oczekują, że dostaną z tego powodu jakiś prezent. Jest to zrozumiałe i każdy może mieć swoją opinię. Jednak wszystko się komplikuje wtedy, gdy kobieta oczekuje prezentu, ale mężczyzna nie domyśla się tego i nic nie przygotowuje. Dlatego też powinniśmy bez oporów przedstawiać swoje poglądy w tym temacie, aby uniknąć zamieszania.

Piękna tradycja czy zbędny kłopot?

W obecnych czasach coraz bardziej zauważa się, że rodzicielstwo to dwie strony. Zarówno tata, jak i mama, pełnią te role. Dlatego też prezent dla kobiety za urodzenie dziecka to piękny gest i coś, co powinno się pielęgnować. Nie podchodźmy do tego tak, jakby poród nie był poświęceniem ze strony kobiety. Poświęca się ona i to bardzo, aby wydać na świat owoc miłości. W późniejszym czasie nie zapominajmy o tym, że dziecko ma dwoje rodziców. Opiekowanie się nim to zadanie zarówno mamy, jak i taty. Na szczęście czasy mocno się zmieniają i równy podział obowiązków zaczyna być normalnością! Tak powinno być – równe zasady i wspólne tworzenie zdrowej, pięknej rodziny!

Udostępnij