bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Lifestyle

Posiłki do pracy na tydzień – smaczne i zdrowe

Posiłki do pracy na tydzień – smaczne i zdrowe

Posiłki do pracy na cały tydzień to idealne rozwiązanie kwestii niezdrowego jedzenia i kupowania byle czego. Planując wszystko z wyprzedzeniem będziemy mogli utrzymać zdrową dietę. Dziś kolejne pomysły na dania do pracy. Wszystko proste, szybkie i zdrowe! Nie będzie długiego stania przy garach, dużej ilości produktów ani żadnych trudności! Oto najlepsze pomysły na posiłki do pracy na cały tydzień.

Coś na słodko – posiłki do pracy

Zacznijmy od pomysłów na słodko. Wiele z nas uwielbia właśnie takie pomysły. Słodkie wcale nie oznacza niezdrowe i kaloryczne. Możemy przygotować na przykład pożywne musli z jogurtem naturalnym. Wystarczy wlać jogurt do pojemnika, posypać musli i dodać ulubione owoce. Można przygotować także zmiksowane ulubione owoce w postaci sosu! Dobrym pomysłem jest też zabieranie do pracy koktajlu. Może być to połączenie warzyw i owoców. Pyszne i mega pożywne!

Coś na słono – posiłki do pracy

Dla zwolenników mięsa i bardziej tradycyjnych obiadów polecamy połączenie kurczaka z ulubionymi warzywami. Najprościej jest kupić pierś z kurczaka, a do tego mieszankę warzyw na parze. Mięso wystarczy doprawić ulubionymi przyprawami i usmażyć, pokrojonego wcześniej w kostkę. Do tego warzywa i gotowe! Można przygotować także jogurtowy sos, aby nieco podkręcić smaki. Jeśli wolisz jeszcze lżejszą wersję, to postaw na mięso z indyka. Jest chudsze! Kolejny pomysł to zupa krem z warzyw. Wystarczy zmiksować ulubione warzywa, doprawić i gotowe! Do tego świetnie pasują grzanki, które można też samodzielnie zrobić. Mniam!
To już wszystkie pomysły na pyszne posiłki do pracy na cały tydzień. Z pewnością uda Ci się wyczarować z tego pyszne, ale przede wszystkim zdrowe i pożywne posiłki. Pamiętaj też o piciu wody! Warto zainwestować w butelkę z filtrem. Mają one różne pojemności i można je ze sobą wszędzie zabierać! Ekologicznie, praktycznie i wygodnie! Takie rozwiązania lubimy najbardziej.

Udostępnij