bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Ubrania ciążowe – jakie wybrać?

Ubrania ciążowe – jakie wybrać?

Nasza ciążowa garderoba rządzi się swoimi prawami. Już po kilku miesiącach ciąży potrzebne są nam nowe ubrania. Najważniejsza sprawa, to aby wszystko było wygodne i komfortowe! Jednak obecnie możemy wybrać ubrania, które będą także modne. Każda przyszła mama znajdzie dla siebie coś, co będzie jej pasować! Dowiedzmy się zatem, w co się ubrać w ciąży?

Jakie są najlepsze ubrania dla przyszłych mam?

Ubrania dla ciężarnych to zwykle osobna kategoria dostępna w nie wszystkich popularnych sieciówkach. Jednak nie musimy koniecznie stawiać na takie właśnie modele. To, w co się ubrać w ciąży, może znajdować się zupełnie gdzie indziej! Mowa tu o kroju oversize. Takie ubrania znajdziemy we wszystkich sklepach. Najważniejsza w tym przypadku jest cena. Za zwykłą koszulkę oversize zapłacimy kilka razy mniej, niż za podobny model w sklepie dla przyszłych mam! Nie warto przepłacać, tym bardziej, że takie ubrania kupujemy tylko na kilka miesięcy naszego życia!

W co się ubrać w ciąży i gdzie szukać ubrań?

Oprócz popularnych sieciówek dobrym rozwiązaniem jest odwiedzenie second handów. Lumpeksy to prawdziwa kopalnia ciążowych ubrań i to za grosze! Znajdziemy tutaj z pewnością wiele wygodnych, komfortowych i naprawdę dobrych ciuchów. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, to second hand będzie najlepszym wyjściem. Nie będziesz musiała wydawać fortuny na nowe ubrania, a pieniądze można przeznaczyć na przyszłą wyprawkę dla maluszka!

W co się ubrać w ciąży na specjalną okazję?

Temat wygodnych i tanich ciuchów mamy już omówiony. Jednak co zrobić, jeśli akurat w ciąży mamy wesele czy inną specjalną okazję? Ubrania ciążowe na takie wydarzenia są jeszcze droższe, niż codzienne ciuchy. Rozwiązaniem może okazać się przerobienie przez krawcową sukienki lub też wybranie modelu, który sam dostosuje się do naszego brzuszka. Sprawdzi się tutaj sukienka odcięta pod biustem i puszczona luźno lub też inny zwiewny krój. Ważne, aby wyglądać pięknie, ale też tak właśnie się czuć!

Udostępnij