bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Czas spędzony z dzieckiem nie musi być nudny czyli kreatywne zabawy z dziećmi

Czas spędzony z dzieckiem nie musi być nudny czyli kreatywne zabawy z dziećmi

Dzieci uwielbiają uczestniczyć w nowych, ciekawych, różnorodnych zabawach, w których to można wykazać się posiadanymi umiejętnościami, sprytem czy pomysłowością. Dlatego też wielu nauczycieli, rodziców oraz opiekunów codziennie przeszukuje internet w nadziei na znalezienie inspirujących zabaw, które będą odpowiednie dla ich pociech. Jakie kreatywne zabawy z dziećmi są najbardziej polecane? Zapraszamy poniżej.

Domowe inspiracje

Wielu rodziców, gdy za oknem jest nieprzyjemna pogoda zastanawia się co wymyślić swoim dzieciom, by tempie nudziły się przez cały dzień w domu. I tu tak naprawdę najlepsze rozwiązania to te najprostsze, do których nie są wymagane ani specjalne akcesoria, ani też drogie gadżety. By wymyślić świetną zabawę dziecku zazwyczaj wystarczy to, co znajdzie się w swoim domu. Zapałki, kartki papieru, patyczki, plastikowe kubeczki lub przybory kuchenne zdecydowanie wystarczą.

Zabawy dla każdego

Kreatywne zabawy z dziećmi wymagają tylko i wyłącznie od strony rodziców czasu oraz odrobiny zaangażowania. By zapewnić pociechom sporą dawkę radości warto przygotować ceratę, farbki i fartuszki. Malowanie farbami na dużym arkuszu papieru, odbijanie na nim kolorowych rąk oraz stópek to naprawdę niezła frajda – dla każdego, niezależnie od wieku. Ciekawą propozycją jest również robienie zwierzątek lub bajkowych postaci z tego, co się znajdzie w domu. I tu można wykorzystać wspomniane wcześniej przedmioty takie jak patyczki do uszu, rolki od papieru, guziki, cekiny czy inne rzeczy, które akurat rodzice mają pod ręką. Kolejną propozycją może być teatrzyk. Najpierw wspólnie z rodzicami przy pomocy łyżek kuchennych można zrobić „pacynki”. To bardzo proste. Wystarczy dokleić do łyżek kolorowe uszy, uśmiech i oczy z wycinanek i w ten sposób otrzyma się mnóstwo ciekawych postaci.

Trochę ruchu można zapewnić także w domu

W domu można zafundować dzieciom trochę ruchu. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu muzyki dla dzieci. W internecie można znaleźć sporo filmików, dzięki którym maluchy mogą tańczyć wraz z kolorowymi postaciami. Rodzice mogą także sami stworzyć taką „domową dyskotekę” poprzez pokazywanie dzieciom określonych, zabawnych ruchów, które te muszą powtarzać w rytm muzyki. Podskoki, pajacyki, szybki bieg, ruszanie bioderkami itp. świetnie się sprawdzi u dzieci.
Podobnie można wykorzystać także różne przedmioty do tańca – szaliki, apaszki, chustki czy piłki świetnie się sprawdzą szczególnie w większych grupach dzieci.

Jak widać z powyższego, jest wiele mnóstwo ciekawych i inspirujących zabaw, które są świetne dla wielu dzieci. Codziennie można więc maluchom zafundować spora dawkę rozrywki, która dostarczy im mnóstwo radości i dobrej zabawy. Jeszcze lepiej, gdy w tych zabawach uczestniczą rodzice oraz rodzeństwo – wówczas jest to świetnie spędzony czas z całą rodziną, który tak naprawdę jest niezastąpiony i bardzo cenny dla każdego członka rodziny. Warto dbać o to, by budować wspólną więź miedzy dziećmi i rodzicami.

Udostępnij