bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Pierwsze chwile z dzieckiem

Pierwsze chwile z dzieckiem

Pierwsze chwile tuż po porodzie, pierwsze dni i pierwsze tygodnie. To czas, w którym wszystko całkowicie się zmienia. Jednocześnie odczuwamy niezwykłą radość, zupełnie nowy wymiar miłości, ale także lęk, czy uda nam się ze wszystkim poradzić? Rodzicielstwo to nie jest coś, czego można się nauczyć. To coś, co po prostu w nas jest i od razu się odkrywa. Z dnia na dzień będzie nam coraz łatwiej i coraz więcej rzeczy będzie przychodzić nam naturalnie.

Troska, miłość, bliskość – pierwsze dni życia dziecka

Dzień porodu obfituje w niesamowite wydarzenia. Kobieta dokonuje niesamowitego wyczynu. Nagle okazuje się, że dotychczasowe granice, które myślałaś, ze masz, wcale nie są ograniczeniem. Możesz dać z siebie znacznie więcej i wydać na świat nowe życie. To najpiękniejszy moment w życiu – pierwszy raz, gdy widzisz swoje dziecko. Poród jest bolesny i ciężki, tego nie da się ukryć. Jednak gdy usłyszysz pierwszy krzyk dziecka i weźmiesz je w ramiona, to nagle zapomnisz o całym wysiłku i bólu. Wszystko odchodzi w zapomnienie, a całe Twoje ciało wypełnią endorfiny. Już nic nie będzie się dla Ciebie liczyć, tylko Ty i Twoja nowa miłość.

Jak dbać o niemowlę w jego pierwszych chwilach?

Najważniejsza jest delikatność. Dziecku trzeba poświęcić maksimum uwagi i dać wszystko to, co najlepsze. Koniecznie wybierz kosmetyki, które będą dostosowane do jego delikatnej i wrażliwej skóry. Warto w pierwszych dniach korzystać z pomocy położnej lub mamy, babci. Ich wiedza i doświadczenie na pewno pozwolą na przejście przez ten nowy czas bez problemów. Najważniejsze, to nie martwić się i nie bać. Zwykle na początku martwimy się, że nieumyślnie zrobimy coś nie tak, a w najgorszym wypadku zrobimy krzywdę dziecku. Nie warto kierować się takimi myślami! Najlepiej od razu je od siebie odgonić i po prostu pamiętać o delikatności. Wszystkiego się nauczymy i codziennie będzie nam łatwiej! Najważniejsze, to cieszyć się tym, co nas spotkało – nowym życiem!

Udostępnij