bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Lifestyle

Ciekawe zjawiska które zachodzą wokół kobiet w ciąży

Ciekawe zjawiska które zachodzą wokół kobiet w ciąży

Ciąża to na tyle niezwykłe wydarzenie, że wokół przyszłej mamy zaczynają się dziać niewyobrażalne rzeczy. Czy to magiczne moce? Czy ciężarne są po prostu czymś spoza naszej świadomości? Jeśli nie wierzysz w takie rzeczy, to koniecznie przeczytaj, co tu zebrałam. Tego po prostu nie da się wytłumaczyć! Jeśli znasz rozwiązanie tych spraw, to koniecznie daj znać!

Nic nie widzę, nic nie słyszę…

Gdy ciężarna kobieta wchodzi do autobusu, nagle wszyscy dostają nieopanowanego skrętu szyi! Wzrok zostaje wbity w szybę i nikt się nie odwraca. Czy to jakieś pole magnetyczne? Jak ten brzuch może biednych ludzi tak opętać! Wszyscy twardo patrzą za okno, żadne oczy nie zwracają uwagi na przechodzącą obok kobietę. No cóż, miejsca nikt nie ustąpi, bo przecież nie widzi. Oby tylko skręt szyi w końcu puścił!
Podobne niewyobrażalne rzeczy dzieją się w sklepach, gdy ciężarna pojawia się w kolejce do kasy. Wszyscy ślepną i głuchną! Jednak gdy sama ciężarna upomni się, aby wyegzekwować swoje prawa, niektórzy odzyskują zmysły. Wtedy jednak dzieje się coś innego! Nagle kobiety, które ciąże mają już za sobą, jakby zapominają, jak wtedy było. Okazuje się, że przecież ciąża to nic strasznego i ciężkiego! Można funkcjonować normalnie, a najlepiej, to żeby ciężarne ustępowały innym! No coś podobnego, magiczna zmiana frontu!

Przywileje dla ciężarnych – na co to komu?

Przykre jest, że kobieta kobiecie wilkiem. Dlaczego umniejszamy sobie wzajemnie? Dlaczego uważamy, że przywileje dla ciężarnych są bez sensu? Każda kobieta inaczej przechodzi przez ciąże, ma inne dolegliwości i po prostu, jej organizm inaczej reaguje. Nic nie kosztuje nas, aby ustąpić miejsca w autobusie, przepuścić w kolejce czy pomóc w codziennych czynnościach. Wręcz przeciwnie, będziemy mieć na swoim koncie dobry uczynek! Jeśli nie wiesz, jak to jest być w ciąży, to proszę, nie oceniaj innych i nie uważaj się za znawcę tego tematu! Przywileje dla ciężarnych są potrzebne i powinny być egzekwowane!

Udostępnij