bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Jak przygotować się na przybycie dziecka?

Jak przygotować się na przybycie dziecka?

Przybycie z dzieckiem do domu po porodzie jest ważnym wydarzeniem. Wtedy sprawdzian mają wszystkie nasze przygotowania i organizacja. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak to najlepiej zrobić. Dom musi być odpowiednio przygotowany na przybycie dziecka. Życie teraz zupełnie się zmieni, a my nie możemy dać się zaskoczyć! Jak więc najlepiej to wszystko zrobić?

Jak przygotować się na przybycie dziecka?

Całe przygotowania najlepiej jest rozpocząć z dużym wyprzedzeniem. Chodzi tu o uniknięcie sytuacji, gdy jesteśmy już w zaawansowanej ciąży, a wciąż jest dużo rzeczy do zrobienia. Brzuszek i dolegliwości ostatniego trymestru na pewno da nam w kość. Oczywiście zawsze mamy pomoc od bliskich i przyjaciół, jednak każda kobieta wie, jak to jest. Chcemy wszystko mieć pod kontrolą, bo inaczej bardzo się stresujemy! Tym bardziej w momencie, gdy stajemy się odpowiedzialne za miejsce życia naszej pociechy. Dlatego warto wszystko gromadzić i planować z większym wyprzedzeniem.

Sprzątanie domu przed narodzinami dziecka

Dom musi być z pewnością wysprzątany na błysk. Dziecko powinno mieć bezpieczne i sterylne warunki. Oczywiście z czasem nie będzie się dało tego całkowicie uniknąć. Jednak pierwsze dni życia dziecka powinny być jak najbardziej zabezpieczone. Wiele przyszłych mam przez sprzątanie domu przed porodem rozładowuje stres. Ważne jest jednak, aby wszystko dobrze zaplanować i podzielić. Sprzątać możemy etapami. Dzięki temu wszystko dokładnie zrobimy, a jednocześnie nie będziemy zbyt zmęczone. Trzeba pamiętać także, aby używać środków sprzątających, które nie są za mocne i toksyczne. Przy malutkim dziecku jest to bardzo ważne. Przed porodem jest tez odpowiedni moment na zamówienie firmy sprzątającej do wyprania dywanów, tapicerek itp. Są to ogromne siedliska roztoczy! Pamiętaj też o firankach i zasłonach. Wszystkie te elementy muszą zostać dokładnie posprzątane.

Udostępnij