bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dom

Mały pokój dla rodzeństwa

Mały pokój dla rodzeństwa

Jak doskonale wiemy, nie każda rodzina w dzisiejszych czasach jest w stanie zapewnić dziecku osobny kąt w domu. Właśnie dlatego część rodziców decyduje się na wspólny, mały pokój dla rodzeństwa. Jest to dosyć praktyczne rozwiązanie, o ile maluchy się ze sobą zgadzają i dogadują. Zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć, się jak urządzić takie pomieszczenie dla dwojga małych dzieci.

Pokój dla rodzeństwa

Nie ulega wątpliwości, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Przede wszystkim istotne jest tutaj to, aby rodzeństwo współpracowało i sobie wzajemnie nie przeszkadzało. Tylko w tym przypadku stworzenie takiego pokoju ma naprawdę sens. Przy jego tworzeniu należy mieć przede wszystkim na uwadze to, że jest ono przeznaczone dla dwóch osób. Oczywiście mamy małą przestrzeń dlatego też istotne jest dobre jej zagospodarowanie. Przede wszystkim nie należy kupować dwóch osobnych łóżek, gdyż nie mamy wystarczająco na nie miejsca. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zdecydowanie zakup łóżka piętrowego, które zajmie o wiele mniej przestrzeni. Ponadto, bardzo ważna jest także kwestia biurka. Oczywiście, każde z dzieci będzie chciało mieć swój własny kąt do odrabiania lekcji dlatego też należy postawić na taki mebel, który będzie wąski, ale długi. Pozwoli on na korzystanie z niego dwóm osobom. Dobrze byłoby również pozbyć się wszystkich, innych niepotrzebnych rzecz. Zrezygnować należy z szaf. Wszystkie ubrania dzieci powinny znaleźć się w garderobie. W to miejsce można zainwestować w jakąś komodę lub stoliczek, który z pewnością się przyda.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że warto również dobrze ulokować wszelkie zabawki. W tym celu z pewnością posłużą nam chociażby praktyczne pudła. Należy kupić takie, które będą praktyczne, czyli bardzo pojemne. Skupmy się również na ich kolorystyce, a także wzorach. Wybierzmy takie, które świetnie wkomponują się w cały pokój. Zwróćmy uwagę również na kolorystykę ścian. Postawmy na barwy jasne, ciepłe, gdyż to one są najlepsze do pokoju dziecięcego. Oprócz tego dobrze byłoby również zamontować jakieś duże lustro. Nie dość, że dzieci mogłyby się w nim przeglądać codziennie rano, to jeszcze taki dodatek niesłychanie powiększa optycznie całe pomieszczenie. Jest to dosyć ważne chociażby w przypadku, kiedy właśnie jest to mały pokój. Pamiętajmy również, aby przy jego tworzeniu zapytać o zdanie naszych dzieci. To przecież im w głównej mierze ma się to podobać. Jeśli będzie wszystko po ich myśli to z pewnością zapanuje tam miła i przyjemna atmosfera.

Podsumowując, jak doskonale widzimy stworzenie takiego małego pokoju dla rodzeństwa to wcale nie jest najłatwiejsze zadanie. Trzeba włożyć w to dużo swojego zaangażowania, pracy, sił, czasu i wysiłku. Kluczowa jest przede wszystkim wcześniejsza analiza i zaprojektowanie wszystkiego. W ten sposób całe zadanie zakończy się z pewnością spektakularnym sukcesem, a to z kolei zaowocuje dużym zadowoleniem i ogromną satysfakcją naszych dzieci.

Udostępnij