bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Lifestyle

Posiłki na tydzień w pracy – ciekawe przepisy!

Posiłki na tydzień w pracy – ciekawe przepisy!

Zdrowa dieta to podstawa do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Może się nam to wydawać błahe, ale różnice zauważymy w bardzo krótkim czasie. Dlatego też warto podjąć działania i zmienić swój jadłospis. Od razu poczujesz się lżejsza, będziesz mieć więcej energii, a Twój umysł będzie pracował dużo sprawniej. Dziś zajmiemy się prostymi i szybkimi przepisami na posiłki do pracy. Dzięki nim będziesz mogła codziennie cieszyć się zdrowymi przekąskami, zamiast stawiać na fast food lub puste kalorie!

Najlepsze pomysły na posiłki do pracy

Przede wszystkim owoce i warzywa. Powinniśmy codziennie przyjmować 5 porcji takiego jedzenia. Dlatego do lunch boxa zawsze zabieraj ulubiony owoc, który zaspokoi głód w przerwie. Do głównego posiłku dodawaj warzywa. Mogą mieć one różna postać – gotowane na parze, surowe, w postaci sałatki itp. To bardzo ważne, aby znalazły się one w Twoim jadłospisie. Do tego musimy dodać coś, co zapewni nam energię i też zapełni żołądek. Jeśli wybierasz pieczywo, to postaw na żytnie lub pełnoziarniste. Dostarczy Ci zdecydowanie więcej przydatnych minerałów i witamin. Na posiłki do pracy świetnie sprawdzają się także serki wiejskie, jako źródło białka. Możesz wymieszać je z ulubionymi warzywami! Nie można zapomnieć też o niezastąpionej owsiance. Wystarczy zalać na noc płatki wodą lub mlekiem i dodać do nich ulubione dodatki. Pożywny i pyszny posiłek!

Jeść zdrowiej – jak się pilnować?

Przygotowywanie posiłków do pracy pozwala na zachowanie systematyczności i przyzwyczajenie żołądka do stałych pór jedzenia. Pozwala to na zapanowanie nad głodem i podjadaniem. Dlatego tak ważne jest, aby codziennie jeść śniadanie, a kolację spożywać nie później niż 3 godziny przed spaniem. No i oczywiście pamiętaj o nawodnieniu! Są świetne aplikacje na telefon, które przypomną Ci o wypiciu szklanki wody. Dzięki temu zawsze będziesz pełna sił i witalności! Nie wiesz nawet, jak pozytywnie wpłynie na Ciebie regularne picie wody!

Udostępnij