bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Lifestyle

Dbanie o cerę po ciąży

Dbanie o cerę po ciąży

W ciąży z pewnością wiele razy słyszałaś, że po prostu „promieniejesz”. Zdecydowanie tak właśnie jest. W ciąży każda kobieta rozkwita i wygląda pięknie. Jednak gdy jesteśmy już po porodzie, często pojawiają się różne problemy. Nie mamy już takiej burzy hormonów i nasze ciało przeżyło właśnie coś porównywalnego z bombardowaniem. Nagle zaczynają wypadać nam włosy, pogarsza się cera, a sylwetka sprzed ciąży jest już dawno zapomniana. Jak to wszystko odratować?

Jak zadbać o cerę po ciąży?

Oczywiście wiele zależy od tego, jakie skłonności ma nasza cera. Istnieją różne jej typy. Może być mieszana, tłusta, sucha, skłonna do wyprysków lub też normalna. Często zdarza się tak, że po ciąży wszystko wywraca się do góry nogami. Jaka pielęgnacja będzie więc wtedy najlepsza? Przede wszystkim trzeba pamiętać o kilku etapach. Nasza pielęgnacja nie może ograniczać się do umycia twarzy i nałożenia kremu. Warto też postawić na kosmetyki naturalne. Jednak nie zawsze mogą się one okazać dla nas odpowiednie. Ważne jest, aby obserwować swoją cerę i dawać jej to, co potrzebuje!

Jak powinna wyglądać nasza pielęgnacja?

Pielęgnację rozpoczynamy od dokładnego oczyszczania. Jeśli nosimy makijaż, co przy dzieciach raczej nie jest częste, to zmywamy go olejem lub płynem micelarnym. Następnie z pomocą żelu lub piani myjemy twarz z użyciem wody. Można teraz wykonać dodatkowy krok w postaci peelingu lub maski. Następnie przechodzimy do tonizacji. Można o tego wykorzystać tonik lub hydrolat. Następny krok to serum. Dobieramy takie, jakiego akurat potrzebuje nasza skóra. Następnie nakładamy krem. Na dzień pamiętamy o dodatkowym kroku, czyli kremie SPF. Na noc z kolei możemy dołożyć więcej nawilżenia i odżywienia na noc.
Oczywiście każda cera ma swoje własne humorki i wymagania. Dlatego warto obserwować ją i metodą prób i błędów wybrać to, co działa na nią najlepiej. Z pewnością w końcu uda nam się dojść z nią do ładu. Potrzebna jest cierpliwość i wytrwałość!

Udostępnij