bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Wózek spacerowy do samolotu – jaki należy wybrać?

Wózek spacerowy do samolotu – jaki należy wybrać?

Jeżeli udajemy w daleką podróż z małym dzieckiem, ale jako środek transportu wybieramy samolot, to niezbędny będzie wózek. Należy o nim pamiętać. Ale trzeba jednocześnie wiedzieć, że nie jest on traktowany jak kolejny zwykły bagaż, który bez problemu można ze sobą przewozić. Musi być więc odpowiednio dopasowany. W jaki sposób? Opiszemy to poniżej. A także przybliżymy, czym musi się on charakteryzować.

Wózek spacerowy do samolotu i jego odpowiednie cechy

Taki wózek jest jednym z najważniejszych akcesoriów. To prawda. Aby jednak go zakupić, a następnie z łatwością zabrać na pokład samolotu, wcześniej poznajmy kilka zasad. No i sprawdźmy, jakie cechy powinien mieć.

Wybierajmy więc takie spacerówki, by okazały się one jak najlepszym rozwiązaniem dla nas i naszego milusińskiego. Najbardziej istotna jest tutaj lekkość. A co za tym idzie, również brak problemów w trakcie składania i rozkładania (ma zajmować jak najmniej miejsca). Wtedy będzie się mieć stuprocentową pewność, że zostaniemy wpuszczeni przez załogę.

Są jeszcze jasno określone zasady mówiące o tym, że na jedno dziecko przypada darmowy przelot wózka spacerowego. Ustaliły je linie lotnicze. Co więcej, warto wiedzieć, że bardzo dobrze jest mieć wózek w formie 2 w 1 z opcją nosidełka. Dlaczego jest to tak ważne? Odpowiedź na to krótkie pytanie jest oczywista. Wówczas zaoszczędzimy pieniądze i zapomnimy o innych, dodatkowych wydatkach związanych z nadprogramowym bagażem.

Przewóz wózka

Zanim przejdziemy do ostatniej części artykułu dotyczącej kwestii wyboru konkretnego wózka, najpierw omówmy kilka innych etapów. Chodzi oczywiście o sam przewóz, który na początku trzeba zgłosić obsłudze. Później wózek będzie specjalnie oznaczony w danym punkcie bagażowym.

Tuż po odprawie, wózek spacerowy zostaje nam zabrany. Oczywiście musi być uprzednio złożony. Spokojnie. Po wylądowaniu na płycie lotniska, trafi ponownie w nasze ręce. Wtedy możemy z niego od razu korzystać i wygodnie położyć w nim kochane dziecko.

W przypadku, kiedy jest on przeznaczony dla starszego dziecka, które już samodzielnie i często chodzi, używamy go głównie do długich spacerów. Uwaga! Wtedy pamiętajmy jeszcze o czymś. Mianowicie o tym, aby wówczas dodatkowo owinąć go folią i natychmiast przekazać jako bagaż.

Jaki wózek spacerowy do samolotu jest najlepszy?

Przede wszystkim zwracajmy uwagę na najważniejszy aspekt. O czym dokładnie mowa? Dokonując zakupu, spójrzmy, czy wymarzony wózek spełnia wymagania tzw. homologacji (podobnie jak np. fotelik dla dziecka). Jeśli nie, to nie ma szans, aby można było go zabrać w podróż samolotem do innego kraju.

Wózek spacerowy do samolotu musi być więc idealny zarówno do użytkowania na co dzień, jak i tak skontrowany, aby nie sprawiał znanych problemów gdzieś wysoko nad ziemią. Dobry będzie więc tutaj taki z pałąkiem (typu parasolka) albo z uchwytem na kubek i wkładką. Szeroki wybór wózków zapewnia wiele sklepów internetowych z branży dziecięcej. Najważniejsze, aby zakupiony model umilił każdą, nawet tą najdalszą podniebną wyprawę.

Udostępnij