bizimummy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i dziecku

Dziecko

Torba do porodu – jaką wybrać?

Torba do porodu – jaką wybrać?

Torba do szpitala to temat, który był już wiele razy omawiany. Jednak wciąż mamy często nie wiedzą, jak się dobrze zorganizować. Warto poznać różne strony i zebrać najważniejsze informacje. Dzięki temu będziemy gruntownie przygotowani na ten wielki dzień. Torba do porodu musi być gotowa odpowiednio wcześniej. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie pora na wyjechanie z domu do szpitala i poród. Co więc musi znaleźć się w tej torbie?

Od czego zacząć przygotowania?

Przygotowywanie torby do szpitala warto rozpocząć od sprawdzenia informacji w Internecie na stronie internetowej szpitala. Każde takie miejsce ma specjalną listę rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać. To bardzo ułatwia sprawę. Zwykle listy są do siebie podobne, ale każdy szpital ma je trochę inne. Ważna jest też sama torba. Powinna być pojemna, ale też lekka i poręczna. Zapakujmy wszystko w jedną torbę – to bardzo istotna zasada. Jeśli rozdrobnimy się na mniejsze, to będziemy mieć problem i dużo łatwiej będzie czegoś zapomnieć.

Mniej znaczy więcej – bierz tylko to, co najważniejsze!

Pakowanie do szpitala powinno być jak najprostsze i praktyczne. Tymi zasadami należy się kierować. Dlatego też nie pakuj do torby żadnych zbędnych rzeczy. Jeśli chodzi o rzeczy dla niemowlaka, to nie musisz brać żadnych rożków ani zabawek. Weź tylko podstawowe, najbardziej potrzebne rzeczy. Ubrania dla siebie wybierz wygodne i praktyczne. Przy porodzie naprawdę nie liczy się to, jak wyglądasz! Pamiętaj także o wodzie i ewentualnym jedzeniu. Warto mieć ze sobą jakieś proste, niepsujące się jedzenie typu biszkopty. Nie zawsze uda się, że akurat będzie posiłek.
Tak więc z ubrań do zabrania są przede wszystkim: koszula do porodu, koszula nocna, wygodny stanik oraz majtki siateczkowe. Przyda się także prosty szlafrok oraz klapki. Pamiętaj też o wszystkich ważnych dokumentach oraz kosmetyczce z podstawowymi produktami. To są najważniejsze elementy, o które musisz zadbać.

Udostępnij